Mäekonverents 2021

Mäekonverents pealkirjaga „Eesti Mäendus 2.0 – Mente et manu“ toimub 3. septembril 2021 Tallinnas, Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses.

Selleaastasel konverentsil on fookuses kaks peamist teemat – kaevandamisega seotud vastuolud ühiskonnas ja võimalikud tulevikuperspektiivid ning maavarade suurenev vajadus rohetehnoloogiate arengus. Mõlemat teemat avame paneeldiskussiooniga, kus osapoolteks erinevate huvigruppide esindajad.

Selleaastasel mäekonverentsil teevad ettekanded Paldiskisse pump-hüdroakumulatsioonijaama rajamist vedav Energiasalv OÜ esindaja Peep Siitam, maavarade nõudluse suurenemisest ja selle tagamaadest geoloog Hardi Aosaar, tuulikute hingeelust ja Ida-Viru taastuvenergeetikarajatistest ja tuulegeneraatorite tehasest Teet Kuusmik SA-st Ida-Viru Tööstusalade Arendus, Eesti Geoloogiateenistuse tegemistest ja nende poolt juhitud tulevikumaavarade uuringutest teenistuse direktor Sirli Sipp-Kulli ning haruldaste muldmetallide töötlemisest ja NPM SILMET OÜ tegemistest ettevõtte peadirektor Raivo Vasnu.

Peale konverentsi algusega kell 19:00 toimub pidulik õhtusöök Proto Avastuskeskuse ruumides, kus sellel aastal tähistame Eesti Mäeseltsi 20. tegutsemisaastat. Lisaks pakume soovijatele võimalust külastada enne õhtusööki Põhjala pruulikoda ja selle tootmisruume ning degusteerida uusi ja huvitavaid õlusid.

Osalustasu Mäekonverentsil ja pidulikul õhtusöögil osalemiseks on 55 eurot MTÜ Eesti Mäeselts tavaliikmele, 45 eurot noorliikmele, pensionärile ja auliikmele ning 75 eurot mitte-liikmele. Põhjala pruulikoja külastamisel lisandub osalustasule 12 eurot. Osalustasu palume peale registreerumist kanda MTÜ Eesti Mäeselts kontole EE322200221017255193 lisades selgitusse Mäekonverentsil osaleja nimi.

Registreerida Mäekonverentsile ja õhtusöögile saab lingil – https://forms.gle/b8j5D9EwoiwaHEDr6

Viimane Mäekonverentsile ja õhtusöögile registreerimise tähtaeg on 30. august.

Selleks, et Mäekonverentsil oleks osalemine kõigile turvaline ja ohutu, kontrollime kõigi inimeste COVID-19 vaktsineerimis-, läbipõdemis- ja testitõendeid ehk siis konvenretsile saavad kõik, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud, viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbi põdenud või kuni 72 h varem tehtud PCR-testiga, mille tulemus on negatiivne. Tõendi saad endale patsiendiportaalist www.digilugu.ee. Soovi korral võid tõendi välja printida, aga sobib ka telefonis ette näidatud tõend.

Kõikidel soovijatel on võimalik ööbida värskelt renoveeritud Nordic Hotel Forumis MTÜ Eesti Mäeseltsi soodukaga 82 EUR/tuba. Broneerimiseks saata e-mail oma sooviga forum@nordichotels.eu või helistada +372 622 2999 ja broneeringut tehes mainida kindlasti MTÜ Eesti Mäeseltsi.