Estonia kaevanduse mäepäästesalk on juba 70 aastat aidanud ohte ennetada

Enefit Kaevanduste Estonia kaevanduse territooriumil paiknevad mäepäästjad teenindavad ka Narva karjääri ja VKG Ojamaa kaevandust. Ehkki ametinimetus võib segadust tekitada, on nende ülesanne inimesi päästa.

Kuigi mäepäästesalga loomisel 70 aastat tagasi kuulus sinna ka naisi, on praegu see töö vaid meeste pärusmaa ja põhitööna on selles ametis 28 meest.

“Inimest sellele tööle leida pole keeruline, kuid kas ta sulab kollektiivi ja hakkab tööle, see on omaette küsimus. Kogemuse põhjal võib öelda, et päästjaks saadakse tõeliselt pärast esimest suuremat avariid. Kui pärast seda jääb inimene tööle, siis on ta päästja. Kui ta lahkub, siis lahkub,” rääkis mäepäästesalga komandör Andrei Pozdnjakov.

Eesti Energia digitaliseerumine on muutnud ka mäepäästjate elu kergemaks ja juuni teises pooles Estonia kaevanduses tööle hakkav allmaa mobiilside parandab töötingimusi veelgi.

“Mis on õnnetuste puhul kõige kriitilisem – see on ajafaktor. See tähendab seda, et mida kiiremini info kuskilt õnnetuskohalt päästjateni jõuab, seda kiiremini on need mehed seal ka kohal. Mobiilside kasutusele võtmine annab nendele meestele vajaduse korral rutemini sündmuskohale jõuda,” ütles Enefit Kaevanduste juhatuse esimees Ahti Puur.

Lisaks inimeste päästmisele on mäepäästjate põhiülesandeks kaevanduses ja karjääris ohuolukordi ennetada.

Uudise allikas: Eesti Rahvusringhääling, err.ee, “Estonia kaevanduse mäepäästesalk on juba 70 aastat aidanud ohte ennetada” Rene Kundla, Ida-Virumaa 01.07.2017 11.25