VKG kaks õlivabrikut seisavad põlevkivi puudumise tõttu tööta

Viru Keemia Grupi kaks Kiviteri tehnoloogiat kasutavat õlivabrikut seisavad tööta, kuna põlevkivi pole.

Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Ahti Asmann ütles Põhjarannikule, et võtaks tööle ligi sada inimest ja paneks paari kuu jooksul tööle ka kaks seisvat Kiviteri õlivabrikut, kui ettevõttel oleks vaid pool miljonit tonni tükipõlevkivi, mida selleks vaja läheb.

Asmanni sõnul tarbivad praegu peenpõlevkivi kasutavad kolm uuemat Petroteri ja tükikivil töötavad kaks Kiviteri vabrikut aastas kokku 4,5 miljonit tonni kaubapõlevkivi, kuid Ojamaa kaevanduse aastane maksimaalne kaevanduslimiit on 4,2 miljonit tonni.

Asmanni kinnitusel jääb 0,3 miljonit tonni puudu ning ka praegu töös olevate Kiviteri tehaste kindlustamine tükikiviga on lubatud kaevemahtude juures problemaatiline, sest ootamatuste jaoks puhvrit ei ole.

Et kaevanduse tootmismahu suurendamiseks kulub aega, oleks Asmanni hinnangul kõige kiiremaks lahenduseks osta põlevkivi Eesti Energialt, kuid keegi mõistliku hinnaga kivi ei paku ning näiteks Eesti Energia küsib hinda, mis on vähemalt kaks korda kõrgem selle tootmise omahinnast.

Uudise allikas: ERR.ee, uudised.err.ee, 14.03.2017 06:58, toimetas Marek Kuul, “VKG kaks õlivabrikut seisavad põlevkivi puudumise tõttu tööta

Tunnuspilt: Viru Keemia Grupi Kiviteri tehas (Foto: VKG)