Tulevasi geolooge ja mäeinsenere meelitavad ahvatlevad stipendiumid

Sügisel TTÜ geoloogia instituudi uuele maapõueressursside erialale õppima asuvatel bakalaureuse- ja magistritudengitel avaneb võimalus saada igal kuul ligi 600 euro eest stipendiume. Geoloogia instituudi teaduri Rutt Hintsi sõnul on inseneeria, tehnoloogia ja loodusainete vastu huvi tundvate tudengite stipendiumid atraktiivsed, kuna tööandjad ootavad tuleviku megaprojektidele valdkonda rohkelt uusi spetsialiste.

“Lähiaastatel ootavad uue põlvkonna geolooge ja mäeinsenere nii Tallinn-Helsingi tunnel, Rail Baltica, fosforiidiuuringud, Balticconnector kui ka mõni aeg tagasi loodud Eesti Geoloogiateenistus. Nendega konkureerib rahvusvaheline tõeliselt avar tööpõld,” selgitas Hints. “Seetõttu on ootuspärane, et täna jahivad Eesti mäetööstusettevõtted, projekteerimis- ja ehitusfirmad tudengeid juba koolipingist ning meelitavad neid atraktiivsete stipendiumidega enda juurde praktiseerima.”

Nii näiteks jagab Enefit Kaevandused 1500 euro suuruseid aastastipendiume mäendusettevõttega seotud eriala õppivatele tudengitele nii bakalaureuse kui ka magistriõppes. Viru Keemia Grupp annab aga välja 1300 euro suuruseid aastastipendiume maapõueressursside eriala edukatele bakalaureuseõppe üliõpilastele. Sama eriala magistrantidel on aga võimalik kandideerida Eesti Mäeseltsi stipendiumile, mille suuruseks on koguni 2000 eurot.

Samuti on tulevastel geoloogidel ja mäeinseneridel võimalik taotleda igaks kuuks 160 euro suurust erialastipendiumi, millele saavad kandideerida nominaalajaga õppivad üliõpilased. Lisaks on võimalik saada 100 euro suurust tulemusstipendiumi igal geoloogia instituudi tudengil, kelle hinne on vähemalt 4,0 – esmakursuslased saavad taotleda seda alates teisest semestrist, kui selguvad nende esimesed õppetulemused. Ühtlasi on õppuritel võimalik taotleda majandusliku abi parandamiseks vajaduspõhist õppetoetust, mille väärtuseks on 220 eurot kuus.

TTÜ geoloogia instituut kuulub tehnikaülikooli loodusteaduskonda ning ühendab loodusteadused ja inseneriõppe ning koolitab mäetööstuse ja geoloogia spetsialiste. Samuti uurivad instituudi teadlased, milliseid toormeid Eesti tulevikus vajab ning millised on parimad tehnoloogiad nende jätkusuutlikuks majandamiseks.

Fotod TTÜ geoloogia instituudi üliõpilastest praktikal.

Lisainfo:
TTÜ geoloogia instituut
geo@ttu.ee
5262227

Uudise allikas:  Tallinna Tehnikaülikool 20.06.18 @ 13.08 Vilistlasele, Tudengiuudised, Avaleht, Geoloogia Instituut, Loodusteaduskond, Ülikool, Krõõt Nõges, 20.06.2018 13:24