Jakuutias asuvasse teemandikaevandusse jäi 4. augusti hommikul šahti üleujutuse tõttu lõksu 151 inimest.

Õnnetus leidis aset kell 16.30 kohaliku aja järgi, mil vesi ujutas üle nime «Mir» kandva Alrosa firma teemandikaevanduse. Maa alla jäi lõksu 151 kaevurit, kellest 102 on evakueeritud ja 33 valmistatakse pinnale tooma.

teemandikaevandus “Mir”, foto: Wikipedia

Venemaa kaevandusgigandi Alrosa sõnul on 16 kaevurit kaevandusšahtis endiselt kadunud.

«Päästeplaan on lastud käiku. Operatsioonikeskus seati üles ja päästetöödega on alustatud,» sõnas kaevandusfirma Alrosa esindaja.

Sündmuspaigale on lennanud ka Alrosa juht Sergei Ivanov.

Uudise allikas: Postimees, maailm.postimees.ee, AFP / RIA Novosti / PM, 4. august 2017 12:48

ALROSA on Venemaa teemanditöötlusettevõtete grupp, millel on maailmas juhtpositsioon teemantide kaevandamise mahtude poolest. Korporatsioon tegeleb maardlate leidmisega, töötlemata teemantide kaevandamisega, ümbertöötlemisega ja müügiga. Põhitegevus on koondatud Jakuutiasse, samuti Arhangelski oblastisse ja Aafrikasse. ALROSA toodab 97% kõikidest Venemaa teemantidest, ettevõtte panus teemantide tootmise maailmamahtu on 27%. Ettevõttel on avastatud reserve, millest piisab tootmise jooksva taseme toetamiseks vähemalt 18–20 aastaks. ALROSA hüpoteetilised reservid moodustavad ligemale ühe kolmandiku teemantide ülemaailmsest reservist.

Aastatel 1995–2002 oli ALROSA president Vjatšeslav Štõrov, hilisem Sahha (Jakuutia) Vabariigi president. 2017. aasta märtsist on ALROSA president Sergei Ivanov.

Allikas: Vikipeedia, et.wikipedia.org