Estonia kaevandus koondab tootmise ühte tiiba

Selleks, et energeetikaturul toimuvatele muutustele kiiremini reageerida, koondab Eesti Energia põlevkivikaevandamise Estonia kaevanduses idatiiba. Kaevemahtude muutumisel annab see ettevõttele parema võimaluse uute töötajate tööle võtmiseks või olemasolevate koondamiseks.

Praegu 850 töötajaga Estonia kaevanduses koondamisi plaanis ei ole.

Estonia kaevandus on Tallinnaga võrreldava pindalaga maailma suurim põlevkivikaevandus. Töö efektiivsemaks korraldamiseks konserveeritakse kaevanduse läänetiib ja kaevandamine koondub idatiiba.

Väiksem kaevepiirkond annab Eesti Energia Enefit Kaevanduste juhatuse esimehe Andres Vainola sõnul parema võimaluse kiireteks reageerimisteks olukorras, kus selle aasta plaanitava kaevemahu käärid on Estonia kaevanduses suured, jäädes 3,6 kuni 4,9 miljoni tonni vahele. Praegu töötatakse arvestusega, et aastas kaevandatakse 4,1 miljonit tonni põlevkivi.

“Kui me peaksime tootmismahtu suurendama 4,9 miljoni tonnini, siis me peaksime umbes 60 inimest juurde võtma. Kui turuolukord tingib ja koroonakriisist väljumine osutub aeglasemaks, siis võib tekkida vajadus 60 inimese koondamiseks, kuid kollektiivset koondamist me täna ette ei näe. Varasemalt me vaatasime oma kaeveplaane ette kvartaalselt, nüüd me vaatame ette kuu kaupa, sest muutused on olnud väga kiired ja ootamatud,” rääkis Vainola.

Töö optimeerimise tingis kaevanduse juhi sõnul elektriturul toimunud hinnalangus, mille üheks põhjuseks on koroonakriisist tulenev elektritarbimise vähenemine. “Tarbimine on tööstusettevõtetes äärmiselt väike, ka Skandinaaviamaades. Võimendanud on loomulikult seda CO2 hinna tõus ja väga võimas hüdroreserv, mis on minu mälu järgi Skandinaavias viimase 25 aasta kõige kõrgeim.”

Oma plaane teeb Eesti Energia arvestusega, et ettevõttel on ladudes olemas poole aasta põlevkivivaru.

Uudise allikas: err.ee

Rene Kundla 01.06.2020 07:20

Toimetaja: Mirjam Mäekivi